سه‌شنبه, 4 تیر 1398
 |  رنگ  |  + . -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره
شهروندخبرنگار
سد عباس آباد - بهشهر
سد میجران - رامسر
سد البرز-سوادکوه شمالی
سد گلورد - نکا
سد شهیدرجایی - ساری

 

دادستان استان در بازدید از تصفیه خانه آب شرب:

 

خدمات بسیار ارزشمند، پیچیده و بسیار فنی بخش آب باید به اطلاع عموم برسد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران: آقای حسینی دادستان مرکز استان در بازدید از طرح آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی با بیان اینکه مردم از اقدامات و کارهای مهم دستگاه های حاکمیتی از جمله بخش آب مطلع نیستند؛ گفت: برای تامین آب شرب شهروندان استان کارهای بزرگی که موجب رفاه و ارتقاء سلامت انجام شد. تصفیه خانه آب شهر ساری در منطقه سلیم بهرام احداث شده است که باید علاوه بر ایجاد فرصت برای بازدید شهروندان اطلاع رسانی مناسبی داشته باشیم.  

 

وی با بیان اینکه هرجا که کار خوبی انجام شد و مردم ازآن اطلاع پیدا کردند شاهد  قدردانی مردم بودیم، تصریح کرد: اگر شهروندان از چنین اقدامات و کارها بسیار بزرگی که توسط دستگاه حاکمیتی در این شهر و دیگر شهر های استان انجام می شود مطلع شوند قطعاً در شیوه استفاده و مصرف آب خود تجدید نظر خواهند نمود.

دادستان مرکز استان با اشاره به محدودیت های منابع آب، صرفه جویی را مهم ترین راه مقابله با کم آبی و سازگاری برشمرد و گفت: همه باید در این امر مهم مشارکت نمایند.

در این بازدید دکتر یخکشی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران نیز با تشریح سیمای طرح جامع آب شرب استان گفت: درگذشته منابع تامین آب شرب استان از آب زیرزمینی بوده که درسال های اخیر به دلیل محدودیت های کمی و کیفی رویکرد تامین آب از منابع زیرزمینی به آب سطحی تغییر کرده و با استفاده از ظرفیت های موجود در استان طرح جامع آب شرب مشتمل بر 9 مجتمع بزرگ آبرسانی همه شهرها و 80 درصد روستاهای استان را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی با بیان اینکه با پیگیری های انجام شده 8 مجتمع از 9 مجتمع آبرسانی با اخذ ردیف اجرایی مقدمات  اجرایی آن ها آماده شده و یا در دست انجام است افزود :  ارزش کلی سرمایه گذاری در این طرح ها حدود 3000 میلیارد تومان پیش بینی شده که بخش هایی از آن دردست اجرا می باشد، ان شالله ظرف چندسال آتی تمامی آن اجرایی شده و مشکلات آب آشامیدنی مورد نیاز جمعیت استان برای افق 1425 و چشم انداز 1440 مرتفع خواهد شد.

در ادامه مهندس سعیدی کیاسری مدیر طرح های آبرسانی استان به تشریح عملیات آبرسانی به شهرستان های ساری و میاندورود پرداخت و افزود: این طرح براساس مطالعات طرح جامع در دو افق 1405 و 1425 آب شرب دو شهرستان را از سد شهیدرجایی و سد زارم رود تامین خواهد نمود. مولفه های اصلی طرح شامل خرید و نصب 58 کیلومتر لوله، احداث تصفیه خانه با چیدمان 3000 لیتر برثانیه که در افق 1405 به ظرفیت 1500 لیتر بر ثانیه از آن در دست اجرا می باشد، و مخازن ذخیره با ظرفیت کلی 52000 متر مکعب در دست ساخت می باشد.

وی تصریح کرد: هم اکنون با استفاده از ظرفیت بخش های احداث شده تصفیه خانه، بیش از 500 لیتر در ثانیه از آب سد شهید رجایی پس از تصفیه با کیفیت بسیار خوبی به مخزن ذخیره شهر ساری وارد و بهره برداری می شود.

شایان ذکر است دادستان مرکز استان و هیات همراه ضمن بازدید از  بخش های مختلف تصفیه خانه آب شرب  ساری  از عوامل اجرایی طرح به ویژه کارفرما (آب منطقه ای مازندران) تشکر و قدردانی کردند .

منبع خبر: