سه‌شنبه, 30 بهمن 1397

 

 

259 پروژه استانی در بخش تامین و عرضه آب و مهندسی رودخانه در دست اجراست.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران: آقای مهندس قاسم اسلامی معاون برنامه ریزی این شرکت از اجرای 259 پروژه استانی در بخش تامین و عرضه آب و مهندسی رودخانه در مازندران خبر داد.  

 

ایشان با برشمردن مزایای طرح های استانی از جمله اجرای سریع، پراکندی و رضایتمندی ذینفعان آن،  اعتبارات ابلاغی این پروژه ها را در سالجاری بالغ بر 660 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: هرساله رقمی بین 60 تا 70 درصد آن تخصیص می یابد.

 اسلامی با بیان اینکه در استان تاکنون افزون بر 1100 پروژه استانی از سوی آب منطقه ای مازندران طی سه دهه گذشته اجرا و به بهره برداری رسیده است تاکیدکرد: این پروژه ها  نقش مهمی در تامین و انتقال آب و همچنین حفظ مجاری آبی و جلوگیری از خسارات سیل دارند.

معاون برنامه ریزی آب منطقه ای مازندران تصریح نمود: از 259 پروژه در دست اجرا 78 پروژه مربوط به پروژه های مهندسی رودخانه و 181 پروژه مربوط به طرح های تامین و انتقال آب بوده است که پروژه های مهندسی رودخانه شامل پروژه های لایروبی و ساماندهی رودخانه، تثبیت بستر و دیواره حفاظتی  است و پروژه های تامین و عرضه آب شامل 5  پروژه سد لاستیکی، 17 پروژه مرمت ، بازسازی و لایروبی آب بندان، 26  پروژه سد انحرافی و مابقی پروژه ها شامل پوشش انهار، ایستگاه پمپاژ، ناو هوایی و... می باشد که اعتبارات  تعدادی از این طرح ها از جمله  آب بندان ها و سدهای لاستیکی  از محل اعتبارات سفر ریاست محترم جمهوری تامین شده است.

 

منبع خبر: