چهارشنبه, 30 خرداد 1397

 

 

خبرهای کوتاه

1 - عملیات بتن‌ریزی پلینت پی هسته سد هراز آغاز شد. 2 - مشکلات امور منابع آب نوشهر و چالوس بررسی شد. 3 - توقیف ادوات برداشت کنندگان غیرمجاز شن و ماسه در تنکابن 4 - بارندگی در مازندران 5 - افزایش 9 سانتی‌متری تراز مخزن سد البرز  

 

عملیات بتن‌ریزی پلینت پی هسته سد هراز آغاز شد.

با اجرای این سد که مهم‌ترین سد در دست اجرای شمال کشور می­باشد، آب موردنیاز یکصد هزار هکتار از بزرگ‌ترین دشت شالیزاری کشور تأمین شده و کمبود آب شرب مردم شهرهای پایین‌دست نیز مرتفع می­گردد.

مشکلات امور منابع آب نوشهر و چالوس بررسی شد.

با حضور معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت و جمعی از مدیران ستادی، مشکلات امور منابع آب نوشهر ، چالوس و کلاردشت موردبررسی قرار گرفت. در این جلسه که همکاران امور نیز حضور داشتند ابتدا آقای مهندس عبداللهی ضمن ارائه گزارش از نحوه خدمات‌رسانی امور به مردم منطقه و برنامه‌های حفاظتی امور به‌ویژه در بخش رودخانه‌ها و آب‌های زیرزمینی، به تشریح مشکلات و کمبود امور در بخش نیروی انسانی و تجهیزات اداری پرداخت. آنگاه معاون حفاظت و بهره‌برداری ضمن قدرانی از تلاش مدیریت و همکاران سخت‌کوش امور اظهار امیدواری نمود در سایه تعامل و تلاش بیشتر و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، مشکلات به حداقل ممکن تقلیل یابد.

توقیف ادوات برداشت کنندگان غیرمجاز شن و ماسه در تنکابن

با تلاش شبانه‌روزی همکاران امور منابع آب تنکابن و رامسر ، تعدادی از ماشین‌آلات سنگین برداشت­کنندگان غیرمجاز شن و ماسه در منطقه اسبچین تنکابن توقیف و به پارکینگ امور منتقل شد.

 بارندگی در مازندران

در 17 شهریور شاهد بارش باران به‌ویژه در غرب استان بودیم که ایستگاه‌های باران‌سنجی مقدار بارش را از 108 میلی‌متر در رامسر تا کمتر از یک میلی‌متر در ساری گزارش کردند.

افزایش 9 سانتی‌متری تراز مخزن سد البرز

مهندس جواد دادویه مدیر سد البرز از افزایش 9 سانتی‌متری تراز مخزن سد البرز در بارندگی اخیر خبر داد.

وی میزان ورودی متوسط سد در روز هفدهم شهریور را 5 مترمکعب اعلام کرد و افزود : با بارش اخیر حدود 300 هزار مترمکعب به مخزن سد افزوده شد.

 

منبع خبر: